Ta strona korzysta z plików cookies. Zasady ich przechowywania są dostępne w Polityce prywatności
* }

Jak liczyć dochód w IP Box w przypadku udziału podwykonawców na umowach B2B w projektach IT obejmujących tworzenie nowego oprogramowania?

„W przypadku kosztów związanych z zawarciem umowy cywilno-prawnej z podmiotem prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą (umowy B2B), wynagrodzenie związane z nabyciem usługi będzie ujęte w literze „b” wzoru Nexus o ile podmiot, z którym zawarta jest umowa nie jest podmiotem powiązanym. W przypadku podmiotów powiązanych wynagrodzenie związane z nabyciem usługi należy ująć w literze „c” wzoru Nexus” stwierdził w wydanej interpretacji Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (30 grudnia 2019 r., sygn. 0111-KDIB1-3.4010.582.2019.1.MBD).

Innovation Box | Nowa, preferencyjna stawka podatku

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe regulacje dotyczące preferencyjnego opodatkowania dochodów uzyskiwanych z praw własności intelektualnej (IP). Innovation Box (IP Box) pozwalające na znaczące obniżenie stawki opodatkowania. Podatek od osiągniętego przez podatnika dochodu z kwalifikowanego IP wyniesie bowiem 5% podstawy opodatkowania.