Ta strona korzysta z plików cookies. Zasady ich przechowywania są dostępne w Polityce prywatności

English

 

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia przesuwające termin na złożenie deklaracji CIT-8 i płatności podatku do 31 maja 2020 r. Z kolei dla organizacji pozarządowych termin ten ma zostać przesunięty na 31 lipca 2020 r. 

 

Wcześniej podobną informację opublikowano na oficjalnym koncie Twitter Ministerstwa Finansów.

Przesunięcie terminu na rozliczenie i wpłaty CIT do 31 maja 2020 r. dotyczy przede wszystkim podatników podatku dochodowego od osób prawnych, których rok podatkowy rozpoczął się po dniu 31 grudnia 2018 r. i zakończył się przed dniem 1 kwietnia 2020 r.

Przesunięcie terminu oznacza, że podatnicy będą mogli rozważyć odroczenie płatności podatku dochodowego od osób prawnych do 31 maja 2020 r. (organizacje pozarządowe odpowiednio do 31 lipca 2020 r.) pod warunkiem, że podatek do zapłaty będzie wynikał z zeznania CIT-8. 

Ministerstwo Finansów poinformowało również na Twitterze o przedłużeniu terminów składania sprawozdań finansowych. Zmiany te zostaną także wprowadzone w drodze rozporządzenia. Na ten moment nie podano jednak szczegółowych terminów dotyczących sprawozdawczości finansowych.

Źródło: Rządowe Centrum Legislacji