- Organ wydający:
- Dyrektor KIS
- Data:
- 2022-07-20
- Sygnatura:
- 20.07.2022 12:57:45
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z dnia 20 lipca 2022 r. potwierdził stanowisko podatnika dotyczące ujmowania w kosztach uzyskania przychodów w ramach ulgi podatkowej CSR, wydatków ponoszonych na realizację programu wspierającego finansowo pracowników spółki oraz członków ich rodzin, uprawiających sporty na poziomie amatorskim i półprofesjonalnym.
Spółka wskazała, iż beneficjenci ww. programu, w ramach wsparcia finansowego, będą ubiegać się o:
- finansowanie kosztu najmu obiektu sportowego na potrzeby odbycia treningów,
- pokrycie w części bądź w całości opłaty startowej dla zawodników występujących w zawodach o randze ogólnopolskiej,
- pokrycie w części bądź w całości kosztów profesjonalnej odzieży sportowej oraz kosztów sprzętu niezbędnego do uprawiania danej dyscypliny sportowej sygnowanych logo Spółki,
- pokrycie kosztów uczestnictwa (koszty transportu, wynajmu obiektów sportowych niezbędnych do organizacji zawodów i imprez sportowych, opłaty startowej, ewentualnych noclegów oraz odzieży sportowej zakupionych dla uczestników imprez i zawodów sportowych, a także inne wydatki) w zawodach i imprezach sportowych, w których wezmą udział pracownicy bądź rodziny pracowników Spółki i spółek z Grupy Kapitałowej.
Wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie towarów i usług związanych z organizacją imprez i zawodów sportowych zleconych przez Spółkę dokumentowane będą fakturami i innymi dowodami wystawionymi przez dostawców towarów i usług wystawionymi na Spółkę.
Zdaniem Dyrektora KIS działalność CSR dedykowana do pracowników Spółki i spółek z grupy kapitałowej oraz członków ich rodzin niewątpliwie wpływa na utrzymanie przez Spółkę pozycji odpowiedzialnego pracodawcy, co przekłada się bezpośrednio na konkurencyjność Spółki na rynku pracy, albowiem działania ukierunkowane na zapewnienie przedsiębiorcy zasobów pracowniczych stanowią kluczowy element prowadzenia działalności gospodarczej, a te mogą mieć wpływ na decyzje potencjalnych nabywców dotyczących zakupu wyrobów Spółki.
Przywołana interpretacja indywidualna, stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców realizujących działalność CSR. Stanowisko Dyrektora KIS, otwiera możliwości na włączenie do katalogu wydatków kwalifikowanych ulgi CSR zdecydowanie szerszej gamy kosztów.