28 lipca 2021 r. na stronie sejmowej pojawiły się rządowe projekty ustawy o ratyfikacji protokołów o zmianie Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polski a Królestwem Niderlandów oraz o zmianie Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polski Rządem Malty w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

 

Szczegółowy zakres zmian wprowadzonych w umowach przez protokoły, które mają podlegać ratyfikacji był omawiany we wcześniejszych artykułach:

 

 

Ratyfikowane protokoły będą miały zastosowanie do wszystkich osób uczestniczących w dwustronnych stosunkach między Rzecząpospolitą Polską a Maltą jak także Polską i Holandią oraz do organów polskiej administracji podatkowej stosujących postanowienia protokołów we wzajemnych stosunkach gospodarczych.

 

Porozmawiajmy

W przypadku jeśli prowadzą Państwo działalność gospodarczą z wykorzystaniem maltańskich jak także holenderskich podmiotów lub uzyskują dochody z tych terytoriów, nasi eksperci mogą wskazać Państwu jak ratyfikacja protokołów wpłynie na Państwa indywidualną sytuacje.