Przypominamy samorządom, firmom z sektora MŚP oraz podmiotom świadczącym usługi użyteczności publicznej o zbliżającym się terminie złożenia oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej.

 

Dostawcy energii elektrycznej będą przyjmować stosowne oświadczenia do 30 listopada 2022 roku. Jest to termin nieprzekraczalny.

Złożenie wspomnianego oświadczenia umożliwi korzystanie z gwarantowanej ceny maksymalnej energii elektrycznej wynoszącej 785 zł/MWh. 

Cena maksymalna obowiązywać będzie przez cały rok 2023.

Oświadczenia mogą być składane drogą elektroniczną, jak również w wersji papierowej.

Również do 30 listopada przyjmowane będą wnioski podmiotów wrażliwych (np. szpitale, szkoły, domy pomocy itp.) o dodatki na zakup opału.

Jest kolejna już forma wsparcia mająca na celu złagodzenie skutków trwającego kryzysu energetycznego. 

Tutaj znajdziecie Państwo link do wzoru Oświadczenia.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać informacje o wspomnianej formie wsparcia bądź innych instrumentach mających łagodzić skutki wzrostów cen energii (takich jak Tymczasowe Ramy Kryzysowe lub „Tarcza Solidarnościowa”) zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami zespołu Pomocy Publicznej i Innowacji PwC. Posiadamy wieloletnie doświadczenie z zakresu pomocy publicznej i z przyjemnością przedstawimy Państwu wszystkie dostępne i planowane do uruchomienia formy wsparcia.